Načítá...

Nízkoenergetické vytápění. Infratopení.

Nízkoenergetické, úsporné infrapanely jsou moderním, nízkoenergetickým a estetickým topením budoucnosti. Úsporné Infratopení známe ze všech stran, rozumíme svému oboru a umíme navrhnout řešení na míru, které nejvíce vyhovuje potřebám zákazníka. Disponujeme jednak výrobky, které nabízejí především dostupnou cenu + standartní kvalitu. Umíme ale též vyrobit panel na míru nebo vytvořit inteligentní centrální ovládání infratopení, či opatřit infrapanel kvalitním obrazovým motivem. Na vývoji technologie a designu stále pracujeme a každým rokem uvádíme na trh další produkty rozšiřující naší nabídku infratopení.

Výrobce infratopení

Jsme předními českými výrobci úsporného infratopení a exportujeme i do zemí EU. Na českém trhu působíme 12 let. Za tuto dobu jsme neslevili z kvality výrobků, nezměnili jsme adresu provozovny, ani telefonní číslo. Uvědomujeme si, že nejlepší reklamou je vždy doporučení, a proto nám velmi záleží na dlouhodobé spokojenosti našich zákazníků.

Jak vybrat vhodný úsporný infrapanel


Při výběru úsporného infratopení je vhodné si odpovědět na následující otázky:

1. Budeme používat infratopení jako hlavní zdroj vytápění nebo jako doplňkový.

Pokud máme infratopení jako hlavní (jediný) zdroj tepla, vyberme kvalitní panely s dlouhou životností a s možností výměny komponentů. Topení pak budeme mít „na věky“. Současně vybírejme z panelů, které dosahují teploty 100 – 110 °C. Jsou účinnější než ty s teplotou 90°C, a brzy se tato vlastnost projeví na spotřebě. U doplňkového topení je většinou kladen větší důraz na vstupní náklady, proto můžeme použít i panely z levnější řady.

2. Jde nám o pěkný design infratopení, který splyne s interiérem, nebo požadujeme pouze funkční topení.

Topit může obraz i zrcadlo. Nikdo pak nepozná, kde v bytě máte topení. Infratopení má mnoho podob a může dokonale splynout s interiérem. Infrapanely můžeme umístit i na strop, ušetříme tím mnoho prostoru. Na hladké infrapanely lze aplikovat obrazový motiv již od 150Kč !!!

3. Klademe důraz spíše na nižší pořizovací náklady nebo na nižší provozní náklady.

Nižší provozní náklady s sebou nesou většinou vyšší pořizovací náklady. Důležitý je parametr povrchové teploty v mezích 100 – 110 °C. Levnější infrapanely často dosahují teplot pod 100°C. Na škodu není také mírná akumulace infrapanelu. Tu mají panely masivnější, těžší. Jejich výhodou je pomalejší chladnutí.

4. Bude infrapanel v prostoru, kde bude namáhán znečištěním (výpary v kuchyni), nebo vystaven vlhkosti (koupelny), či prachu (přítomnost kamen – krbu).

V prostoru namáhaném nečistotami nebo vlhkem zvolme panel s hladkým odolným povrchem. Bude se jednoduše udržovat.

5. Vybavujeme infratopením obchod, sklad, výrobní halu?

V těchto prostorách většinou není nutnost vytápění na „pokojovou“ teplotu. Dobrých výsledků zde dosahují i levnější panely s hrubým povrchem, které se často umisťují na strop.


Fakta a mýty o infratopení


1. „Infrapanel 400W (z nejmenovaného hobby marketu) za 1600 Kč Vám příjemně vytopí Váš pokoj.“

NE. Infrapanely v této cenové kategorii dosahují povrchové teploty max. 80°C. Jde jen o „horká tělesa“, která nemají dostatečně účinnou intenzitu infračerveného záření. Opravdové infrapanely dosahují povrchové teploty 90 – 110°C. Povrchová teplota je jedním z nejdůležitějších parametrů kvality infrapanelu.

2. „Máte pokoj o objemu 45m3? To Vám jistě postačí infrapanel s výkonem 700W.“

NE. Každý prostor potřebuje návrh, který se opírá o tepelné ztráty. Jeden prostor 45m3 můžete vytopit jedním panelem 500W, druhý – stejně velký prostor nevytopíte ani dvěma panely 500W. Nestačí velikost prostoru, ale informace o kvalitě zdiva, jeho zateplení, jak sousedí s dalšími vytápěnými místnostmi, zda má velká okna, zda nemá zdivo vysokou vlhkost, jaká je nadmořská výška místa, zda je orientace na sever nebo jih a další detaily.

3. Někteří prodejci Vás budou strašit elektrosmogem.

Nenechte se zastrašit. Každé elektrické zařízení, dokonce i obyčejné kabelové vedení elektřiny ve zdech ke každé zásuvce v domě vyzařuje elektromagnetické záření – určitou dávku škodlivého elektrosmogu. Některá zařízení vykazují zvýšené hodnoty, jako např. mobilní telefony, routery vysílače wifi. Tyto elektrospotřebiče můžeme svým uložením ovlivňovat. Existují tu ale zdroje elektrosmogu, které jsou daleko silnější, o kterých ani nevíme, a jsou mnohem silnější. Jde např. o trafostanice, železniční napájecí vedení, vysílače mobilních operátorů či internetových distributorů připojení, vedení vysokého napětí apod. Tyto zdroje mají mnohem silnější vliv na hodnoty elektrosmogu než v domácnosti používaný rádiový přijímač, mikrovlná trouba, nebo právě infrapanel. Naše infrapanely jsou navíc velmi precizně stíněné, a proto se zbytkové elektromagnetické záření ani nemůže dostat ven.

4. Infrapanely bez akumulační schopnosti jsou špatné.

NE. Pokud má infrapanel přiměřenou akumulační schopnost, je to výhoda. Ale neznamená to, že infrapanel bez akumulace nemůže fungovat správně. Infrapanel sálá do prostoru a ohřívá okolní konstrukci a předměty. Zejména tak konstrukce se stává akumulačním prvkem topného systému, kdy infrapanel nahřeje zeď nebo podlahu a ta pomalu uvolňuje teplo do prostoru. Pokud má tedy konstrukce možnost akumulace, supluje akumulaci infrapanelu.

5. Drahé infrapanely jsou nejlepší, levné infratopení nefunguje.

Jen částečně. I levnější infrapanely mohou být naprosto bezproblémovými a fungujícími topnými tělesy s nízkou spotřebou. Důležité jsou vždy parametry (zejména povrchová teplota 90 – 110°C a vyzařovací plocha). Současně ale platí, že kvalitnější materiály a technologie stojí více peněz. Dražší panely často mají delší životnost, jsou rozebíratelné !!!, takže je možné vyměnit komponenty. Dražší panely většinou nabízejí různé přidané hodnoty např. v možnosti levného opatření obrazovým motivem nebo montáží infrapanelů zdarma (jako bonus).

  • Podpořte úsporné teplo
  • Podpořte úsporné teplo
  • Kontaktujte nás
    Tel. +420 604 753 677
    e-mail formulář